Ezt követően 2024-ben a miskolci Nyitott Ajtó Baptista Szakképző Iskolában cukrászsegéd végzettséget szerzett, szintén kitűnő osztályzattal. Jelenleg ugyanezen intézmény szobafestő szakának tanulója, és továbbra is lelkesedéssel veti bele magát a tanulásba.
Kornél folyamatosan keresi az új kihívásokat, mert szereti különböző területeken kipróbálni magát. Kiemelkedő szorgalmának és kíváncsiságának köszönhetően kedvenc tantárgyai a matematika és az informatika.
Tervei között szerepel, hogy a jövőben fejleszthesse számítógépes ismereteit, és elsajátíthassa a Word és az Excel használatát.
Szívből gratulálunk az ösztöndíjhoz, és sok sikert kívánunk a további tanulmányaihoz és céljai megvalósításához!
Nemcsak tanul, hanem rendszeresen fellép megyei idősotthonokban, gyermekvédelmi intézményekben, valamint az ÉFOÉSZ rendezvényein, ahol zenéjével örömöt szerez a közönségnek.
Tamás jelenleg az Új Jövő Alapítvány által fenntartott támogatott lakhatásban él, és maga az alapítvány vezetősége figyelt fel kivételes zenei tehetségére. Ők segítettek számára megtalálni a magán zeneórák lehetőségét, hogy kibontakoztathassa képességeit.
Szívből gratulálunk az ösztöndíjhoz, és sok sikert kívánunk a további szereplésekhez és a zenei útjához!
Az előadásokon klasszikus és modern zeneszerzők darabjaival egyaránt lenyűgözi a közönséget.
Botond célja az, hogy különleges zenei hallását és tehetségét kamatoztatva magas szinten sajátítsa el a választott hangszereit.
Nemcsak a zenélés tölti el örömmel, hanem a zenehallgatás is: családja támogatásával, amikor csak teheti, élő koncerteken merül el a zene világában.
Szívből gratulálunk az ösztöndíjhoz, és sok sikert kívánunk a további szereplésekhez és a zenei útjához!
Jövőjüket tudatosan tervezik, és céljuk, hogy önálló életet kezdjenek. Bernadett rendszeresen részt vesz önérvényesítő programokon, hogy minél magabiztosabban alakíthassa a saját sorsát.
Bernadett a munkájában is kiemelkedő, szorgalmas, és mindig segíti a társait. A tanulás is fontos számára, és aktívan részt vesz az intézményi programokon is. Az, hogy keresztszülőként is felelősen helytáll, jól mutatja, mennyire elkötelezett a gyerekek iránt – érti és szereti őket.
Az ösztöndíj számára egy lehetőséget jelent az önálló élet felé vezető úton. Nagy álma, hogy kisgyermekekkel foglalkozhasson, ezért dajka képzésen szeretne részt venni, majd ezzel a végzettséggel helyezkedne el.
Szívből gratulálunk az ösztöndíjhoz, és sok sikert kívánunk a céljai megvalósításához és önálló életéhez!
Fanni jelenleg készségfejlesztő iskolába jár, ahol az idei tanévben végez. Szenvedélye a művészet, legyen szó rajzolásról, színezésről, fotózásról, szövésről vagy agyagozásról. Ezek nemcsak örömforrást jelentenek számára, hanem a jövőbeli munkáját is.
Az iskola befejezése után is szeretne alkotni és értékteremtő munkát folytatni.
Szívből gratulálunk az ösztöndíjhoz, és sok sikert kívánunk a munka világában!
Kiemelkedő teljesítményével nemcsak hazai, hanem nemzetközi szinten is bizonyított: a 2019-es Abu-Dhabiban megrendezett Világjátékokon úszásban három ezüstérmet szerzett. Az utánpótlás korosztályban három éven át az Uniqa sport nagyköveteként inspirálta társait, miközben kézilabdában a válogatott tagjaként is helyt állt.
Bálint nemcsak a sportban, hanem a mindennapokban is példakép. Társai és segítői egyaránt kedvességéről és segítőkészségéről számolnak be. Sportszerűsége is példaértékű: egy versenyén Fair Play díjat kapott.
Bálint nagy álma, hogy részt vehessen a 2027-es Nyári Világjátékokon.
Szívből gratulálunk az ösztöndíjhoz, és sok sikert kívánunk a sportolói pályafutásához!